گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > شركت سفير جمهوري اسلامي ايران در مراسم بزرگداشت سالگرد شهید ابو منتظر از فرماندهان حشد الشعبی


  چاپ        ارسال به دوست

شركت سفير جمهوري اسلامي ايران در مراسم بزرگداشت سالگرد شهید ابو منتظر از فرماندهان حشد الشعبی

ایرج مسجدی عصر پنجشنبه در ادامه دیدار از العماره مرکز استان میسان به یک مرکز فرهنگی در این شهر رفت، جایی که گروه هایی از الحشدالشعبی برای اولین سالگرد شهید ابومنتظر المحمداوی از فرماندهان جنگ علیه داعش، مراسم یادبود و بزرگداشت برگزار کردند.
وی در جمع حاضران در این مراسم ، نقش علما و مراجع بویژه آیت الله سیستانی را در پیروزی بر داعش یادآوری کرد و خطاب به عراقی ها گفت که ایران همچنان در مبارزه با تروریسم درکنار ملت و دولت عراق ایستاده است.
وی روابط برادرانه و گسترده ایران و عراق را هم یادآور شد و در عین حال این را هم اضافه کرد که این سطح روابط هنوز کافی نیست، چرا که ظرفیت های دو کشور برای همکاری در حوزه های مختلف اعم از اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بسیار زیاد است. 
مسجدی دربخش دیگری از سخنانش به سه عنصر وحدت، مردم و مجاهدت برای دستیابی به اهداف مقدس اشاره کرد و خطاب به گروه های جهادی و رزمندگان عراقی بر وحدت کلمه جهت برقراری امنیت پایدار و پیشرفت کشور و نیز توجه به مردم و حضور آنان در صحنه های مختلف تاکید کرد.
وی گفت همه گروه ها اعم از مجلس اعلا، سازمان بدر ، جریان صدر ، حزب الدعوه و سایر گروه ها که برای پیشرفت و سربلندی عراق و در جنگ علیه تروریسم تلاش می کنند، برادر و مسلمان هستند و ضروری است وحدت و همدلی میان همه این گروه ها حفظ شود، چرا که این سفارش علما و مراجع و دلسوزان ماست.
وی در همین خصوص به توصیه های تاریخی حضرت امام خمینی(ره) برای وحدت کلمه و توجه به نقش مردم در اداره کشور اشاره کرد و گفت، امام همانقدر که به اسلام تاکید داشت به نقش مردم نیز توجه می کرد بطوری که همواره می گفت جانم فدای مردم و این نگاه و مکتب امام است و وحدت و توجه به مردم و حضور آنان در صحنه های مختلف، انقلاب اسلامی را تضمین کرد.
مسجدی ، در عین حال وحدت را برای همه بافت های عراق اعم از کرد و عرب و مسیحی و ترکمن و شیعه و سنی ضروری دانست و در عین حال در خصوص اهالی مناطقی که گرفتار گروه تروریستی و تکفیری داعش شدند، گفت باید حساب گروهی اندک خائن را از مردم جدا کرد و در مقابل مردم این مناطق نیز باید قدرشناس مجاهدین و نیروهای مسلح عراق باشند که شر تروریست ها را از سرشان کم کردند.
سفیر ایران در عراق، سومین عنصر موفقیت را استمرار مجاهدت و تلاش مجاهدین دانست و در نهایت تاکید کرد که ایران اسلامی نیز در کنار شما خواهد بود. 
در این مراسم، سخنرانان عراقی نیز از حمایت های ایران در جنگ علیه داعش و نقش غیر قابل انکار ایران اسلامی در پیروزی های اخیر تقدیر و تشکر کردند و خواستار مشارکت همه جانبه ایران در دوران بازسازی مناطق آسیب دیده شدند.
براساس این گزارش ، سفیر ایران در ادامه به دومین مراسم بزرگداشت شهید المحمداوی در العماره رفت، جایی که شخصیت هایی مانند هادی العامری رهبر سازمان بدر ، خالد الملا رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق و محمد سالم الغبان وزیر کشور سابق عراق، جمعی از فرماندهان نظامی و امنیتی و روحانیون و سران عشایر منطقه حضور داشتند.
در این مراسم که با سرود ملی عراق و نمایشی حماسی از نبرد جوانان عراق علیه داعش شروع بکار کرد، خالد الملا و هادی العامری و برخی شخصیت های برجسته عراقی سخنرانی کردند و در سخنان خود ضمن تبریک پیروزی های اخیر و آزادی موصل، از حمایت های ایران از عراق در جنگ علیه تروریسم تقدیر و بر نقش و حمایت های آیت الله سیستانی مرجع عالی عراق و آیت الله خامنه ای(رهبر معظم انقلاب) در مبارزه با تروریسم تکفیری تاکید کردند.
خالد الملا در سخنان خود به نقش حضرت آیت الله خامنه ای و سردار سلیمانی و نیز ارسال به موقع سلاح و نیروهای مستشاری برای کمک به عراق درجنگ علیه داعش در پیروزی های سه سال گذشته اشاره کرد.
مسجدی، در این مراسم نیز از سوی برگزارکنندگان به پشت تریبون دعوت شد و طی سخنانی درود و سلام رهبری ، دولت و ملت ایران را به ملت و دولت عراق ابلاغ و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همچنان در کنار شما ملت عراق ایستاده است. 
وی در خصوص روابط دو ملت و دو کشور ایران و عراق نیز گفت که پیوند دو ملت با خون جوانان ایرانی و عراقی در صحنه های نبرد با تروریست ها بسته شده است و ما صمیمانه ترین درودهای خود را نثار شهدای عراق می کنیم.
سفیر ایران در عراق در این مراسم نیز بر وحدت شیعه و سنی و همه گروه های جهادی در عراق تاکید کرد. 


١٢:٠٦ - 1396/04/25    /    شماره : ٤٦٦٠٦١    /    تعداد نمایش : ١٧٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران