گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > پیام تبریک سفیر جمهوری اسلامی ایران به مناسبت آزادی موصل


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک سفیر جمهوری اسلامی ایران به مناسبت آزادی موصل

ایرج مسجدی دراین پیام ها که خطاب به رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس پارلمان و برخی دیگر از شخصیت های برجسته از جمله عمار حکیم رهبر ائتلاف ملی صادر شده ، پیروزی های اخیر عراق بر تروریسم مخوف در منطقه را حاصل تلاش و جدیت سران و رهبران عراق و فداکاری های رزمندگان عراقی اعم از ارتش، الحشدالشعبی، پلیس فدرال و سایر تشکیلات نظامی این کشور دانسته و نقش مرجعیت عالی آیت الله سید علی سیستانی را در بسیج ملت عراق در برابر تروریسم و پیروزی های بزرگ، ممتاز توصیف کرده است.
وی با اشاره به روابط خوب، برادرانه و روبه گسترش دو کشور ایران و عراق، گفت، ایران همچنان تمام قد در مبارزه با تروریسم تا برقراری ثبات و امنیت کامل در کنار ملت و دولت عراق خواهد ایستاد.
وی تاکید کرد، ایران اسلامی با تمام امکانات خود آماده است همچنان در دوران مبارزه با داعش، در دوران بازسازی شهرهای آزاد شده و مرحله سازندگی و نیز روند بازگشت آوارگان و حمایت از عراق در مسیر کسب ثبات و امنیت پایدار به کمک های خود به ملت و دولت دوست و برادر عراق ادامه دهد.
حیدرالعبادی نخست وزیر عراق دیروز دوشنبه از موصل آزاد شده ، خبر آزادی کامل این شهر را پس از 37 ماه اعلام کرد و به دنبال آن جشن های پیروزی ملت عراق که از اول هفته جاری شده بود، شب گذشته به اوج رسید. 
شهر مرکز استان نینوا در شمال عراق ، دهم ژوئن 2014 در جریان یک حمله مشکوک که رهبران عراق آن را حاصل خیانت و تبانی برخی طرف های داخلی و منطقه ای می دانند، به دست گروه تروریستی تکفیری داعش افتاد و به دنبال آن بخش های وسیعی از 5 استان عراق در شمال، غرب و شرق این کشور از کنترل دولت عراق خارج شد. 
نیروهای مسلح عراق اعم از ارتش، الحشدالشعبی، پلیس فدرال و سایر نیروهای مسلح این کشور طی 37 ماه گذشته بخش اعظم این مناطق را بازپس گرفتند و در حال حاضر تنها سه شهر تلعفر در نینوا ، الحویجه در کرکوک و القائم در الانبار در کنترل داعش قرار دارد که انتظار می رود طی ماه های آینده بطور کامل آزاد شوند. 


١٢:١٦ - 1396/04/21    /    شماره : ٤٦٥٤٢٢    /    تعداد نمایش : ١٤٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران