گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > شرکت در ضیافت افطار ایتام کمیته امداد امام خمینی ره در بغداد


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت در ضیافت افطار ایتام کمیته امداد امام خمینی ره در بغداد

در این مراسم بی آلایش و ساده، ده ها خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) ، پس از صرف افطار برای دقایقی پای صحبت های ایرج مسجدی سفیر ایران درعراق نشستند که اشاره ای به فعالیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) در ایران و برخی کشورهای جهان کرد و تلاش های کمیته امداد شعبه عراق را قابل تقدیر دانست.
وی برای همه ملت عراق ، بویژه خانواده هایی که به دلایل مختلف سرپرست خود را از دست داده اند، آرزوی موفقیت و زندگی بهتر کرد. 
در ادامه مراسم ، سفیر ایران ، لوح یادبودهایی به برخی فعالان و خیرین و نیز کارکنان کمیته امداد شعبه عراق، به رسم قدردانی ، اهدا کرد و در ادامه کودکان و نوجوانان حاضر در مراسم برای دیدن ایرج مسجدی صف کشیدند تا از نزدیک وی را ببینند و او نیز پدرانه نوازششان کرد.
عبدالزهرا ساعدی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شعبه عراق، در حاشیه این سفره افطاری به خبرنگار ایرنا گفت، ما برای ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی برای خانواده های تحت پوشش که در بغداد تعدادشان به 700 خانوار می رسد، تدارک دیدیم که امشب سفره افطار را به نام ایتام ترتیب دادیم که بانیان آن خیرین عراقی هستند.
وی توزیع سبد مواد غذایی در استان ها، سفره های اطعام ایتام و توزیع البسه را از دیگر برنامه کمیته در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت، در هفته آخر ماه مبارک رمضان نیز یک محموله کمک های انساندوستانه راهی مناطق عملیاتی موصل خواهیم کرد تا درمیان آوارگان توزیع شود. 
ساعدی در خصوص ، محل تامین بودجه فعالیت های کمیته امداد امام خمینی در عراق نیز گفت، کمیته امداد شعبه عراق اکنون بصورت خودگردان و از طریق مشارکت های عمومی ، خیرین و تجار عراقی و صندوق های صدقات نصب شده دربغداد و استان های مرکزی و جنوبی عراق اداره و بودجه آن تامین می شود.
وی درخصوص دیگر برنامه های عمومی کمیته امداد در عراق گفت، بیش از 30 مرکز آموزش و اشتغال برای توانمندسازی افراد در بغداد و سایر شهرهای عراق راه اندازی کرده ایم و علاوه برآن در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ صدقه و انفاق و نیز جشن های ازدواج ، تکلیف و خودکفایی نیز فعالیت داریم.
کمک های نقدی درقالب طرح اکرام نیز از دیگر حمایت های کمیته امداد به خانواده های تحت پوشش است که به گفته ساعدی بطور مستمر انجام می شود. 
کمیته امداد امام خمینی (ره) شعبه عراق ، 4 هزار خانوار را تحت پوشش مستقیم و 5 هزار خانوار را به صورت موردی تحت پوشش خود دارد که 700 خانوار مربوط به بغداد است.


١٤:٥٤ - 1396/03/27    /    شماره : ٤٦٠٧٣٧    /    تعداد نمایش : ٥٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران