گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ضيافت افطارشخصیت های فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

ضيافت افطارشخصیت های فرهنگی

دکتر عبدالرزاق العیسی وزیر علوم و آموزش عالی عراق در این نشست ،پیش از اینکه وارد بحث روابط علمی و آموزشی با دانشگاه های ایران شود، ابتدا حادثه حملات تروریستی روز چهارشنبه به مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام خمینی(ره) را محکوم کرد.
وی با ملت و دولت ایران ابراز همدردی و همبستگی کرد و وقوع این حملات را در تهران تاسف بار خواند و نیز بر مقابله فکری و اندیشه ای با تروریسم ، همزمان با مقابله نظامی تاکید کرد.
العیسی در بخش دیگری از سخنانش در این جلسه، بر گسترش روابط علمی و آموزشی میان ایران و عراق تاکید کرد و از برنامه های وزارت خانه تابعه اش در این خصوص سخن گفت.
سپس فریاد رواندوزی وزیر فرهنگ و گردشگری و آثار تاریخی عراق ، به ایراد سخن پرداخت و حادثه تروریستی حمله به مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام را به شدت محکوم و با مردم و دولت ایران ابراز همدردی و همبستگی کرد. 
وی نیز در سخنانش با اشاره به اینکه کار داعش در میدان های نظامی در حال پایان است، ضرورت مقابله فکری و فرهنگی با تفکر افراط گرایی و تکفیری را یادآور شد.
فریاد رواندوزی در این جلسه به روابط فرهنگی دو کشور در سطوح مختلف نیز اشاره و تاکید کرد که روابط دو کشور باید در حوزه فرهنگی گسترش یابد. 
خانم ندا العبادی مدیر شبکه های دانشجویی وزارت آموزش عالی نیز از جمله سخنرانان این جلسه بود که رویارویی فکری و فرهنگی با تروریسم را متذکر شد و از حملات تروریستی به تهران در روز چهارشنبه ابراز تاسف کرد و این اقدام جنایتکارانه را محکوم دانست.
ایرج مسجدی سفیر ایران در بغداد نیز در این نشست صمیمی، در پاسخ به ابراز همدردی حاضران ، به گوشه هایی از هزینه های پرداخت شده از سوی مردم ایران در مبارزه با تروریسم طی بیش از سه دهه گذشته اشاره کرد.
وی گفت، ایران قربانی تروریسم است و در جریان سال ها حملات تروریستی ازسوی گروهک منافقین ، رئیس جمهور، نخست وزیر و ده ها تن از شخصیت ها و رهبران سیاسی و هزاران تن از شهروندانمان به شهادت رسیده اند.
مسجدی همچنین در خصوص روابط ایران و عراق نیز گفت که روابطی صمیمی و برادرانه میان دو کشور وجود دارد اما ظرفیت ها ایجاب می کند که این روابط بیش از گذشته توسعه یابد.
وی تلاش برای گسترش روابط علمی و فرهنگی دو کشور را مهم توصیف کرد و گفت وظیفه همه ماست که در این مسیر گام برداریم و تلاش کنیم. 
مسجدی با اشاره به وجود مشکلاتی در عراق، اما گفت که این کشور دارای پتانسیل های عظیمی از نظر نیروی انسانی است و ابرازامیدواری کرد که سایه ناامنی ها هرچه زودتر از سر عراق بر طرف شود.
براساس این گزارش ، طی شب های گذشته نیز بسیاری از شخصیت ها و مسئولان عراقی در ضیافت های افطاری سفارت ایران شرکت کرده اند.


١١:٢٣ - 1396/03/18    /    شماره : ٤٥٩١٠٩    /    تعداد نمایش : ٣١٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران