گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
پیام سفیر

 

بسمه تعالی

 

      با كمال خوشوقتي مايلم  با ورود به كشور دوست و برادر عراق به عنوان سفير جمهوري اسلامي ايران، گرم ترين سلام هاي خود را حضور مردم شريف ايران و به ويژه هموطنان گرانقدر مقيم عراق و همچنین زوار محترم عتبات عالیات تقديم نموده و آمادگي خود و همكارانم را براي ارائه بهترين خدمات به هم ميهنان ايراني خود و نیز برادران و خواهران عراقي اعلام نمايم .

       اینجانب ضمن آرزوی بهترین ها برای مردم دوست و برادر عراق، تاکید مینمایم جمهوری اسلامی ایران همانگونه که با شروع فتنه گروههای تروریستی و تکفیری، در حد توان خود به یاری دولت و ملت عراق آمد، با تاکید بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی عراق آزاد ، پیشرفته و قدرتمند، ضرورت افزایش سطح همکاریهای اقتصادی و استراتژیک بین دو کشور را درک نموده و آمادگی دارد تا سطح روابط موجود را از طریق گسترش همکاریهای دوجانبه، منطقه ای و بین المللی در جهت ایجاد ثبات و اشاعه صلح و امنیت هر چه بیشتر گسترش دهد.

      با تاکیدات داهیانه مقام معظم رهبری و دولت محترم، مـا را نسبت به توسعـه روابـط با همسايگـان و به خصـوص برادرانمان در عراق بیش از پیش رهنمـون مـي سازد. همگام با آن، تحولات منطقه اي و بين المللي بویژه پیروزیهای اخیر و آخرین تلاش های دولت جمهوری عراق برای محو گروههای تروریستی  (از جمله داعش) در عراق از یک سو و تمايل و خواست دو كشور از سوي ديگر، امكان برداشتن گام هاي عملي و مؤثر در تأمين منافع دو كشور را فراهم نموده است. اين مهم جز با همياري، كمك و مساعدت همه خيرانديشان و دوستداران هر دو کشور ايران و عراق ممكن نخواهد شد لذا در آغازين روزهاي مأموريتم دست همه  علاقمندان دو کشور را در كمك به توسعه مناسبات فیمابین و نزدیكي بيشتر دو ملت را به گرمي مي فشارم. 

 

 

                                                                                                               ایرج مسجدی

 

                                                                                         فروردین 1396 /  آوریل 2017

 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران